کسب و کار

جلوه یک رهبر قوی در نگاه دیگران

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که یک رهبر قوی چه ویژگی هایی دارد؟ اصلا جلوه یک رهبر قوی در نگاه دیگران  چگونه خواهد بود؟ امروز به شما نشانه های یک رهبر قوی و خردمند را معرفی می کنم.

جلوه یک رهبر قوی چگونه خواهد بود؟

احتمالا این جمله را شنید باشید:”شما هیچ فرصتی برای ساخت اولین تاثیر خود بر روی دیگران ندارید”.این جمله کاملا درست است،همچنین تمام حرف هایی را که زدید نمی توانید انجام دهید. یک جمله ی دیگر:”تا زمانی که می توانی وانمود کن، این به اعتماد به نفس تو کمک خواهد کرد”. اگر تاثیر اول شما بد باشد و مردم تصور کنند شما قدرت ندارید، می گویند شما صادق نیستید. در این صورت شما مهم ترین چیز را شکسته اید، به جای اینکه سخت تلاش کنید، آن را انجام دهید. اعتماد به ارتباط، توسعه، بهبود، رشد و موفقیت در کسب و کار بستگی دارد. به یاد داشته باشید رهبری شما صورت شرکت شما را نشان می دهد. پنجاه و یک درصد افراد در این شغل اختلال احساسی دارند.بعضی از احساسات خود را باید در طول کار حرفه ای کنار بگذارید.

شما ممکن است نیاز به غلبه بر سندرم ترس داشته باشید، یا خود را آرام کنید تا اولین تصور ذهنی و معنادار را به وجود آورید.

در هر صورت، اعتماد همچنان یکپارچه باقی می ماند، و وظیفه ی ما در اینجا گفتن چند نکته برای به دست آوردن بهترین نتیجه به عنوان یک رهبر است.

۱.جلوه یک رهبر قوی: تبریک گرم، اما لبخند نزنید

تبریک گرم، هر چند کوتاه، برای نشان دادن اینکه شما می توانید با شخصیت های مختلف ارتباط برقرار کنید. ارتباط چشمی برقرار کنید. اعتماد به نفس داشته باشید اما مغرور نشوید. دست بدهید.یک لبخند ناخوشایند جزئی را برای یک تصور بزرگ به اشتراک بگذارید، اکثر مردم فکر میکنند یک لبخند صمیمی لبخندی است که لب ها کاملا باز شود و دهان مقداری باز شود که طرف مقابل شگفت زده شود. یک لبخند نامتقارن یا کمی کشیده که چند دندان را نشان می دهد خوب است، تا زمانی که لبخند واقعی شما باشد.

۲.جلوه یک رهبر قوی: در مورد چیزی هیجان زده شوید

آیا واقعا به آنچه که می گویید توجه می کنید؟ آیا همه ی چهره ها به نظر شما بستگی دارد؟ اگر انرژی کم دارید، آن بر روی مخاطبین شما منعکس خواهد شد، بنابراین اگر می خواهید کارکنان خود را در مورد چیزی هیجان زده کنید، باید آن را به کارکنان خود بسپارید. اگر شما تعجب می کنید چرا که هر کسی در هنگام ورود به شما خوش آمد می گوید، حضور و صحبت های شما به احتمال زیاد قادر به انتقال انرژی است که باعث شور و اشتیاق می شود. اگر شما مراقب باشید، آنها نیز خواهند بود. جزئیات را پیدا کنید، مهم نیست که چقدر کوچک است، از آن استفاده کنید.

۳.جلوه یک رهبر قوی: فرهنگ کار شما باید از شکل و ظاهر شما مشخص باشد

قبل از اینکه کاری را انجام دهید شرایط را بررسی کنید. لباس و فرهنگ کار چیست؟ آیا کارکنان لباس های مناسب می پوشند؟ آیا تفاوت واضحی وجود دارد؟ در مورد مشتریان چطور؟ آیا در آن روز با مشتریان ملاقات خواهید کرد؟

لباس های حرفه ای را با توجه به محیط و فرهنگ کاری تعریف کنید، و همچنین شخصیت شما. با این عوامل تصمیم نگیرید، اما آنها را فراموش نکنید. در یک فرهنگ کارآمدتر، اگر در آن روز با مشتری ها جلسه ندارید، لباس تمیز و حرفه ای بپوشید اما کت و شلوار را کنار بگذارید.

۴.صبر

سکوت حضور دارد. پس سکوت کنید و لبخند متفکرانه را اضافه کنید و از خود بابت استعداد هایتان قدردان باشید. مکث همچنین نکات مهمی را برجسته می کند و در طول مذاکرات به آن اهمیت می دهد. همچنین مکث باعث می شود شما بتوانید فکر کنید و از جملات مناسب تر استفاده کنید. توجه داشته باشید که شما میخواهید یک تصور خوب را ایجاد کنید.

۵.سیگنال اعتماد

مردم می توانند از لحن صدا برداشت کنند، زیرا این احساسات بسیار ریز تنظیم شده است. زمان هدر رفتن برای اینکه مطمئن شوید این صدا قابل اطمینان است یا خیر ریسک بقا است. در حالی که شما کنترل طول لحن صوتی خود را ندارید، شما روی چشمانتان، لبخند و صدای خود کنترل دارید. صدای روشن و با اعتماد به نفس با یک لحن گرم برای ایجاد یک تصور خوب مناسب است.

همانطور که حرکت بعدی را انجام می دهید، بر روی اولین تاثیر خود تمرکز کنید. چه برداشتهایی را برای سهامداران، رهبران همکار، کارکنان و مشتریان پیشین پشت سر گذاشته اید؟

اولین تاثیر شما در اعتماد موثر است.از زبان بدنتان کمک بگیرید. که نقش مهمی در پرورش فرهنگ و روحیه کار سالم، ارتباطات باز با کارکنان خواهد داشت.

خوشحال می شوم نظرات خودتان را در مورد ویژگی های یک رهبر قوی با من درمیان بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن