کسب و کار

دیجیتال مارکتر خوب کیست؟

به دنیای صفر و یک خوش آمدید. این مقدمه ای است برای ورود به دنیای دیجیتال. دنیای تحلیل های آماری و سر و کله زدن با غول های بی شاخ و دم که البته می دانید که غول مرحله آخر همان گوگل است. اما این همه صغری کبری چیدم که بگویم دیجیتال چیست و به چه کسی می گویند که فلانی یک دیجیتال مارکتر خوب است.  اما دیجیتال مارکت و دیجیتال مارکتینگ و دیجیتال مارکتر اصطلاحاتی است که در ادامه بیشتر با آن ها سر و کار خواهیم داشت.

مارکت دیجیتالی:

نوعی کسب و کار است که درست همچون یک مغازه دار محصولات خود را ارئه می کند. فروشگاهی که با یک کلیک همان طور که از قهوه صبحگاهی خود لذت می برید کتاب مورد علاقه خود را خریداری می کنید، شاید برای تولد دو سه روز دیگر دوستتان یک کیف پول چرم سفارش دادید و در همان حال لباسی هم برای مهمانی تولد برای خود خریداری کنید.

اما این تنها یک بعد ماجرا است که شما به آن می نگرید. به تمام دست هایی که پشت پرده هستند هم نگاهی بیندازید.

در واقع تمام کارهایی که پشت پرده انجام شده است تا شما یک مارکت دیجیتالی را مشاهده کنید دیجیتال مارکتینگ است. پلی برای تعامل با دنیای دیجیتال یا همان صفر و یک خودمان که از همان اول به آن اشاره کردیم.

اما این پل قرار است بین چه کسانی باشد؟ دیجیتال مارکتر و مشتری.

دیجیتال مارکتر کیست؟

دیجیتال مارکتر به فرد یا افرادی گفته می شود که کاری می کند شما سایتی را ببینید. کاری می کند گوگل از مطالب خوشش بیاید و طوری این کار ها را انجام می دهد که نه شما می فهمید و نه گوگل!

هنر یک دیجیتال مارکتر این است که ترافیک یک سایت، یک برند یا یک کسب و کار رو از طریق شبکه های دیجیتالی افزایش بدهد. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد. اما این کار سال ها تجربه و تلاش می طلبد. اگر می خواهید یک دیجیتال مارکتر خوب باشید و یا می خواهید برای کسب و کار خود یک دیجیتال مارکتر استخدام کنید توصیه می کنم به این موارد توجه کنید. موارد کوچکی هستند که خوب ها را از بد ها متمایز می کنند پس هوشیارانه عمل کنید.

ویژگی های دیجیتال مارکتر خوب: تسلط بر هاستینگ و راه اندازی سایت

یکی از مشخصات یک دیجیتال مارکتر خوب این است که بر روی هاستینگ و راه اندازی سایت تسلط کافی داشته باشد.

تنها راه اندازی نیست باید بتواند آن را پشتیبانی نیز کند. برای مثال باید بتواند بر روی سی پنل با دایرکت ادمین به راحتی کار کند.

طراح سایت خوبی باشد

یک دیجیتال مارکتر خوب کسی است که کمترین وابستگی را به دیگران داشته باشد. باید بتوانید به خوبی بر روی طراحی سایت کار کنید. نمیشود که برای کار های پیش پا افتاده مدام از دیگران کمک بگیرید.

اما زیاد هم نگران نباشید لازم نیست یک کد نویس حرفه ای باشید. بلکه می توانید از یک سیستم مدریت محتوا برای راه اندازی سایت خود استفاده کنید. بدون کد نویسی!!!!

و اما سئو کار خوبی باش

اگر می خواهید یک دیجیتال مارکتر خوب باشید و یا یک دیجیتال ماکتر خوب را استخدام کنید حتما به مهارت و تسلط سئو توجه داشته باشید.

سئو دنیایی پیچیده و پر از هیجانی است که بیشتر دیجیتال مارکتر ها برای بهبود و ارتقای کار خود از قوانین آن استفاده می کنند.

بر روی تولید محتوا و روش های مختلف آن تسلط داشته باشد

محتوا پادشاه است! جمله ای که بعد از ورود به دنیای دیجیتال مارکتر ها بارها خواهید شنید. اما تا به حال با خود فکر کرده اید چرا اینقدر محتوا مهم است؟

ساده است محتوا چیزی است که گوگل آن را می بیند. هزاران صفحه فیلم و عکس تولید کنید بدون متن. ربات های خزنده گوگل گیج و سرگردان در صفحات شما می گردند و دنبال کلماتی برای ارئه به کاربران هستند و اگر چیزی پیدا نکنند دست خالی از صفحه شما خارج می شوند.

تسلیت می گویم به این می گویند مرگ سایت شما!

ویژگی های دیجیتال مارکتر خوب: طراح گرافیک خوبی باشد

برخی از دیجیتال مارکتر ها به دیجیتال مارکتر ۳۶۰ درجه معروف اند. البته به نظر من بهتر بود به آن ها آچار فرانسه می گفتند. قرار است یک دیجیتال مارکتر حرفه ای ۳۶۰ درجه به دور خود بچرخد و همه نیاز های را خود و حتی دیگران را حل کند.

برای نوشته هایتان به گرافیک نیاز دارید. برای طراحی پیج ها به گرافیک و فتوشاپ نیاز خواهی داشت. هر چه بیشتر از گرافیک بدانید بیشتر می توانید دیجیتال ماکتر قوی باشید.

دیجیتال مارکتر خوب باید با شبکه های اجتماعی آشنا باشد

یکی از نشانه های دیجیتال مارکتر خوب آشنایی با شبکه های اجتماعی است. بعد از نمایشی که برای گوگل راه می اندازید شبکه های اجتماعی هستند که می توانند شما را به همه نشان دهند.

اما بهتر است بدانید که لایک کردن پست ها در اینستاگرام و گذاشتن پست در توییتر را نمی توان تسلط خواند. بلکه باید بر روی مسائل مربوط به آن نیز آشنا باشید.

مردم چه چیز هایی می خوانند، به چه عکس هایی علاقه دارند و حتی چه چیزی بحث داغ روز است و چه زمانی بیشترین افراد آنلاین هستند. چه هشتگ های ترند شده اند.

کدام محتوا ها بیشتر ری توییت شده اند. کدام فیلم ها بیشترین وایرال ها را داشته اند.

یک دیجیتال مارکتر خوب از تسلط خود بر روی این موضوعات به خوبی استفاده می کند و از توانایی تجزیه و تحلیل خود در کنار تسلط بر ابزار های دیگر، کسب و کار هایی که به او سپرده شده است را به موفقیت می رساند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن