کسب و کار

راه اندازی یک کسب و کار خانگی قسمت دوم

در نوشته قبل در مورد ایجاد یک کسب و کار در خانه، به شما نکاتی را یادآوری کردم. این شما و این راه اندازی یک کسب و کار خانگی قسمت دوم.

تنظیم و مدیریت عملیات کسب و کار شما

هر روز معمولی را در کار خود تجزیه و تحلیل کنید و حداقل یک ساعت می توانید برای انجام کسب و کار خود به جای صحبت با همکاران خود استفاده کنید. از دست دادن زمان را به حداقل برسانید. کارآفرینان موفق زمان آزاد خود را کار میکنند، آنها نه تنها کار اصلی خود را به خوبی انجام می دهند بلکه فعالیت های روزمره را هم به خوبی سپری می کنند.

راه اندازی یک کسب و کار خانگی قسمت دوم: تنظیم دفتر در خانه:

سعی کنید خانه خود را  در بهترین موقعیت انتخاب کنید و فایل های کاری را جدا کنید. با صرفه جویی در مصرف انرژی، کسب و کار خود را بهبود ببخشید، میتوانید از مبل های اداری اجاره ای استفاده کنید. اگر شما قصد دارید بازدیدکننده داشته باشید، می توانید بعدا ظاهر خانه خود را ارتقا دهید.

راه اندازی یک کسب و کار خانگی قسمت دوم: فناوری کلید است:

برای موفقیت در کسب و کار خود در حین کار، شما باید زمان را بسازید و از بهترین تکنولوژی تلفن همراه که می توانید در طول کار خود استفاده کنید. همچنین می دانید که اکثر وظایف کسب و کار شما شامل برقراری ارتباط با مشتریان، فروشندگان و سایر افراد مرتبط با کسب و کار شما می شود. حال در اینجا برخی از فن آوری های ضروری معرفی میکنیم:

—->سرمایه گذاری در یکی از لپ تاپ های سبک وزن با قابلیت های داخلی بی سیم و یک بسته نرم افزاری کسب و کار، اتصال به اینترنت با پهنای باند بالا، به علاوه یک دستگاه فکس و کپی.

—->بسیاری از صاحبان کسب و کار و افراد هنوز هم دوست دارند که به برنامه های نوشته شده خود (بر روی کاغذ) و اطلاعات خود را در نوک انگشتان و با استفاده از قلم یا مداد برای نوشتن یادداشت ها دسترسی داشته باشند.

—->یک حساب جهانی ایمیل رایگان برای کسب و کار خود تنظیم کنید. این یکی از بهترین راههای برقراری ارتباط با مشتریان و همکارانتان از هر نقطه از جهان است.

—->مطلب کوتاهی در توییتر، فیس بوک، LinkedIn و سایر سایت های شبکه ارسال کنید. به موضوعات تجاری بپردازید و حرفه ای باشید. نظرات و عکس های غیرمرتبط، می تواند به شهرت کسب و کار شما آسیب برساند و باعث شود مشتریان یا کار روزانه خود را از دست بدهید.

—->طراحی وبسایت میتواند یک مکان تعاملی را به وجود بیاورد. برجسته کردن پیشنهادات کسب و کار خود، در ارتباط با مشتریان یا دیگر صاحبان کسب و کار برای حمایت و مشارکت در پروژه ها، و خرید دامنه و فضای میزبانی میتواند شروع مناسبی باشد. سایت خود را مرتب به روزرسانی کنید. از مراکز پرداخت آنلاین برای اولین سفارشات خود استفاده کنید. با افزایش فروش، می توانید یک طراح وب را برای یک سایت سفارشی استخدام کنید.

در اینجا چندین پیشنهاد در مورد چگونگی پیدا کردن و به حداکثر رساندن زمان در روز کاری شما ارائه شده است:

مدیریت زمان: فعالیت های روزانه خود را درون یک لیست بنویسید. مثلا زمان ناهار و… برنامه ای برای جلوگیری از هدر رفتن زمان تنظیم کنید اما به فعالیت های شخصی/خانوادگی هم رسیدگی کنید.

تاکنیک بهروه وری: سعی کنید تماس ها کوتاه را با تلفن های کوتاه و ایمیل های کوتاه پاسخ دهید و تماس های طولانی تر را در زمان هایی مانند زمان صرف نهار انجام دهید.

زمان صحبت کردن با تلفن در مکان های عمومی، آهسته صحبت کنید، و در زمان رانندگی مواظب سلامتیتان باشید.

در مورد کسب و کار شما، چند پیشنهاد اضافه وجود دارد:

جلوگیری از شکست: شروع یک کسب و کار به عنوام شغل دوم در حین انجام دادن یک کار دیگر و داشتن زندگی میتواند بر خواب و اعصاب شما تاثیر بگذارد. می توانید با خانواده خود در مورد طرح کسب و کار بحث و گفت و گو کنید. تفریحات خود را به حداقل برسانید اما به تفریحات شخصی و خانوادگی خود برسید تا استرس از شما دور شود.

دریافت راهنمایی: از خانواده خود مشورت بگیرید یا با کارافرینان و مشاوران صحبت کنید یا با تبادل خدمات انجام دهید. تمامی فکر و تمرکز خود را بر روی کاری که انجام می دهید بگذارید.

برنامه ریزی و تمرکز : هر روز کاری را برنامه ریزی کنید. اما انعطاف پذیر باشید و به سود خود حرکت کنید.

تمرکز بر مشتریان: با هر سرمایه جدید، باید به بازاریابی خود تنوع ببخشید. در حالی که مشتریان فعلی از شما راضی هستند، تلاش کنید تا مشتری های جدیدی کسب کنید. از آنها با فروش ویژه، کارت های تخفیف و… تشکر کنید. به کار بردن کلمات مثبت و تشکر کردن از مشتریان یکی از روش های موثر بازاریابی است.

در این دوران اقتصادی غیر قابل پیش بینی، داشتن یک کسب و کار دیگر در کنار کسب و کار اصلی خود میتواند پشتیبان و حامی شما باشد. مهم تر از همه، شما به سفر “کارآفرین موفق” می روید و درآمد بالایی را در خانه کسب می کنید.

خوشحال می شوم نظارت ارزشمند و تجربیات شخصی خود را با من در میان بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن