سئو

سئو تا ابد کنار ما خواهد ماند

بهترین راه برای جذب مشتریان در گوگل و بینگ و… برای خدمات و محصولات خود چیست؟ در محافل کسب و کار گفته می شود که سئو مرده است(خیلی تاثیری ندارد) یا باید برای بدست آوردن نتیجه هزینه زیادی کرد. اما سئو تا ابد کنار ما خواهد ماند و ممکن است این دو عبارت خیلی با واقعیت تضاد نداشته باشد! بدیهی است تبلیغات یک راه موثر برای نشان دادن سایت در نتایج اول است اما معمولا جستجوگر های هوشمند از تبلیغات اولیه عبور می کنند. شبکه ها و رسانه های اجتماعی در استراتژی بازاریابی نقش مهمی دارند، و این چیزی است که واقعا به عنوان مکمل سئو به کار می رود. همه  کسب و کار ها باید در مرحله ی اول کارهایی را انجام بدهند که برای رقابت لازم است و در مرحله دوم مشتری های کوچک را جذب کنند و سپس آنها را به مشتری های بزرگ تبدیل کنند.

آیا سئو تا ابد کنار ما خواهد ماند؟

میلیون ها وب سایت در هر سال ایجاد می شوند، و رتبه دهی به ده صفحه برتر برای موتور های جستجو گر سخت تر می شود. با این تفاسیر رسیدن به رتبه اول شاید غیر ممکن به نظر برسد اما استراتژی هایی وجود دارد که به شما کمک می کند. از زمان ایجاد موتورهای جستجو، روش های بهینه سازی جستجوگرها (SEO) در حال انجام است، اما الگوریتم هایی که رتبه بندی وب سایت ها را انجام می دهند از آن روز تغییر کرده اند. از آنجا که الگوریتم های اصلی ایجاد شده برای رتبه بندی وب سایت تغییر داده شدند، تغییرات مداوم برای افزایش پیچیدگی الگوریتم ها و استفاده از وب سایت های اسپم که به هیچ وجه برای کاربران ارزش نداشت، ساخته شد. همین تغییرات باعث شد بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به فکر فرو بروند و از استراتژی های جدید سئو استفاده کنند. به عنوان صاحبان کسب و کار، همه ما می دانیم که دستاوردهای ارزشمندی به ندرت بدون تلاش های عمدی و هماهنگ انجام می شود. خبر خوب این است که برخی از روش های بالا آمدن در صفحه اصلی(صفحه اول) در این بلاگ وجود دارد که می تواند نتایج واقعی در چشم انداز رقابتی امروزه را ارائه دهد:

سئو تا ابد کنار ما خواهد ماند: کلمات کلیدی:

پایه و اساس یک وب سایت باید کلمات کلیدی هدفمند باشد. این کلمات باید مربوط به برند، کسب و کار و یا خدمات باشد. این به وبسایت شما تا حد بالایی کمک می کند. برای مثال، یک فروشگاه مبلمان کوچک می تواند یک صفحه جداگانه برای محصولات مانند “مبل های نیم دایره ای” ،”مبل های تخت خواب شو” و “مبل های چرمی داشته باشد” و کلمات کلیدی در هر صفحه باید به عنوان و محتوا دقت داشته باشند.

کلمات کلیدی یا متاگ تگ ها که هدف قرار می گیرند، در نهایت به دیده شدن محتوا کمک می کنند.کلمات کلیدی باید برای کاربران ارزشمند باشد تا کسب و کار را به نقطه فروش نزدیک کنند.

سئو تا ابد کنار ما خواهد ماند: متا تگ:

متا تگها و یا متا داده ها به کد صفحه اضافه می شوند تا به موتورهای جستجو کمک کنند که چه چیزی در مورد این صفحه وب وجود دارد. بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس دارای افزونه هایی برای اضافه، تعویض و یا بروزرسانی این متا تگ ها هستند. انواع مختلفی از برچسب های متا وجود دارد که می توانند نقش مهمی را در رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو داشته باشند، مثلا عنوان صفحه، تگ توضیحات، تگ alt و تگ کلمات کلیدی.

در اینجا نگاهی به هر کدام در عمق بیشتر می اندازیم:

تگ عنوان:

تگ عنوان، متنی در بالای نوار مرورگر است در زمانی که یک صفحه وب نمایش داده می شود. کلید یک برچسب عنوان مؤثر، استفاده از یک عنوان خاص با کلمه کلیدی است که هر دو موتورهای جستجو و کاربران را به آنچه که میخواهند راهنمایی کند.  این را در ۶۰ کارکتر  یا کمتر نگه دارید و از هر کلمه عاقلانه استفاده کنید. همه چیز باید مطابق با جستجو هایی باشد که مشتریان شما انجام می دهند.

تگ توضیحات:

این توصیف مختصری از ۱۶۰ کاراکتر است که شامل برخی کلمات کلیدی و ایده کلی درباره محتوای صفحه است. این توضیحات اغلب توسط موتورهای جستجو استفاده می شود و می توانند در پیوند نتایج نشان داده شوند.

تگ کلمات کلیدی:

تگ کلمات کلیدی را با کلمات یا عبارات کوتاه تطبیق دهید که مربوط به صفحه ایجاد شده است. هر کلمه یا عبارت را با کاما جدا کنید و کل کلمات کلیدی را در ۸ یا کمتر را نگه دارید.

تگ alt تصاویر:

هر یک از عکس ها در یک وب سایت یک فرصت برای اضافه کردن یک “برچسب” ALT فراهم می کند.این یک فرصت عالی برای نشان دادن وب سایت شما است چون با جستجوی عنوان تگ alt، تصویر شما در بخش تصاویر نمایش داده می شود.

تگ Heading:

این برچسب ها باید در محتویات هر صفحه یا پست وبلاگ برای جدا کردن بلوک های طولانی از متن و سرفصل های جداگانه یا زیرمجموعه از متن پاراگراف استفاده شود. شش تگ هدر وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد، H1 تا H6، البته H1 بیشتر اهمیت داده می شود. در بالای هر صفحه، یک تگ H1 وجود دارد که برای موتور های جستجو عنوان صفحه را شرح می کند. موتور های جستجو تگ H1  را با محتوا و کلمات کلیدی استفاده شد مقایسه می کنند.

سایر راهبردهای SEO مانند قرار دادن لینک های داخلی (این لینک ها به سایر صفحات مربوطه در وب سایت وصل می شود) در سراسر وب سایت است، ایجاد بک لینک از دیگر وب سایت های قوی، و به روز نگه داشتن محتوا مانند ایجاد محتوای جدید با ارزش است. برای جزییات بیشتر در رابطه با اینکه چگونه میتوان با استفاده از سئو کسب و کار را گسترش داد، با من تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۶ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن