دنیای وب

طراحی مجدد سایت و هدر رفتن ترافیک آن

مهم نیست که شرکت شما در چه روند در حال پیشرفت است، زمانی وجود دارد که سایت شرکت شما بتواند از یک طراحی مجدد بهره مند شود.با توجه به تعداد زیادی از تغییرات الگوریتم که هر سال اتفاق می افتد، و تغییرات منظم در مصرف اینترنت کاربر، یک وبسایت منسوخ به درستی نشان داده نمیشود.اگر اخیرا طراحی مجدد کرده اید،ترافیک را افزایش داده باشید و یا فروش را افزایش داده باشید،شما احتمالا بسیار هیجان زده هستید که نتایج سایت خود را ببینید.متاسفانه همیشه اینطور نیست، در حقیقت، برخی از صاحبان سایت هدر رفتن ترافیک وبسایت را در روزها و هفته ها پس از طراحی مجدد وب سایت از دست می دهند.اگر در حال حاضر این مشکل را تجربه کرده اید، برای دانستن سه دلیل و نحوه رفع آنها  خواندن مطلب را ادامه دهید.و اگر شما در نظر دارید وبسایت خود را مجددا طراحی کنید، من ۵ نکته را برای جلوگیری از افت ترافیک به طور کامل توضیح داده ام.

این مطلب برای شما مفید خواهد بود: ۶ هیولا که می تواند طراحی سایت شما را از بین ببرد

علت ترافیک قطره ای پس از طراحی مجدد سایت

مهم این است که ترافیک، ترافیکی جزئی کاملا طبیعی باشد،ممکن است بعد از طراحی مجدد چند روزی ادامه داشته باشد،اگر  ترافیک قطره ای کمتر از یک هفته بود و کمتر از ۱۰ درصد کاهش داشتید،هیچ نگران نباشید.گوگل نیاز به فهرست تمام صفحات جدیدسایت شما را برای خدمت به کاربران دارد، بنابراین شما باید یک کاهش مداوم را انتظار داشته باشید.اگر بیش از چند روز بوده است، یا ترافیک به شدت کاهش یافته است، احتمالا مسئله بزرگی وجود دارد. و اگر اینگونه است، شما باید سه عنصر زیر را بررسی کنید:

۱-راهنمایی مجدد

یکی از مهمترین مراحل در طراحی مجدد وب سایت، تغییر مسیرهای مناسب است، و رد شدن از این مرحله یکی از شایع ترین علل افت ترافیک است.مگر اینکه شما تمام URL های خود را دقیقا همان آدرس قبلی ذخیره کنید.البته بهتر است تغیر مسیر بدهید چون آنها به موتورهای جستجو و مرورگرها می گویند که نسخه جدید هر صفحه در آن قرار دارد – و بدون آنها، موتور های جستجوگر به سادگی فکر می کنند صفحه از بین رفته است.اگر ساختار URL خود را تغییر دادید یا هر صفحه را به مکان های جدید انتقال دادید اما راهنمایی مناسب را تنظیم نکردید این به احتمال زیاد علت اصلی افت ترافیک شما است.و اگر شک دارید که این مشکل هست یا خیر، میتوانید به Google’s Search Console مراجعه کنید و سپس به این مسیر بروید:

Crawl > Crawl Errors and select the “Not Found” tab

اگر صفحه ای بدون راهنمایی مانده باشد،نشان داده می شود.برای رفع مشکل، برای هر یک از صفحات قدیمی خود باید راهنمای ۳۰۱ را اجرا کنید.سپس، اگر هیچ مشکلی نداشته باشید، سطح ترافیک شما باید ظرف چند هفته به حالت عادی بازگردد.

۲-ساختار سایت بعد از طراحی مجدد

ساختار سایت شما نقش مهمی در چگونگی نشان دادن و درک سایت شما در Google دارد،، بنابراین اگر آن را در طول طراحی مجدد سایت تغییر دادید،، شما باید یک نقشه سایت جدید ایجاد کنید.نقشه سایت شما یک لیست اساسی از تمام صفحات مهم در سایت شما را فراهم می کند،، و شما می توانید آن را به گوگل کنسول ارسال کنید تا سرعت روند بازنشانی صفحات خود و بازگرداندن سطح ترافیک خود را افزایش دهید.علاوه بر نقشه سایت شما، شما همچنین باید پیوندهای داخلی خود را بازبینی کنید، لینک ها در صفحات شما، نقش مهمی در چگونگی نشان دادن سایت شما در Google بازی می کند. اگر بعضی یا همه URL ها قدیمی منسوخ شده باشند، این امر می تواند مسائل و مشکلات گوگل را نیز ایجاد کند.

۳-کپی

در بعضی موراد،طراحی مجدد سایت شامل نسخه ای متفاوت و کاملا جدید از سایت قبلی است. و اگر copywriter از کلمات کلیدی هدف اصلی و استفاده کرده باشد، این امر می تواند مفید باشد،، اگر نباشد، می تواند بسیار مضر باشد.الگوریتم گوگل به صورتی طراحی شده است تا کاربران  را با اطلاعاتی که به دنبال آن هستند آشنا کند، و اگر سایت شما دیگر این اطلاعات را نداشته باشد، آن را به عنوان یک نتیجه نشان نمی دهد.بهترین راه حل این مسئله این است که با یک Seo کار با تجربه کار کنید که می تواند صفحات شما را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود بهینه سازی کند.و اگر شما یک نسخه پشتیبان از سایت قدیمی خود را در جایی ذخیره کرده باشید،شما میتوانید از آن برای تعیین کلمات کلیدی هر صفحه استفاده کنید.

چقدر طول می کشد تا ترافیک به سطح عادی برسد

اگر ترافیک شما به دلیل یکی از مسائل فوق کاهش پیدا کند،شما باید مشکل را در اسرع وقت حل کنید.در ضمن،توجه داشته باشید که ترافیک شما یک شبه برنخواهد گشتممکن است چند هفته طول بکشد تا Google صفحات جدید شما را دوباره فهرست کند. و تا زمانی که رتبه بندی در نتایج جستجو را دوباره شروع کنند، ترافیک شما پایین تر از معمول خواهد بود.

چگونه از ترافیک قطره ای در طول طراحی مجدد جلوگیری کنیم؟

اگر هنوز وب سایت خود را طراحی نکرده اید،اطلاعات فوق ممکن است به شما کمک کند که ایا اینکار ارزش دارد یا خیر. اما اگر سایت شما منسوخ شده باشد، یک طراحی مجدد قطعا می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. – شما فقط باید مطمئن شوید که مراحل زیر را انجام داده اید:

Seo کردن فرایند بعد از طراحی مجدد سایت

اطمینان حاصل کنید که تیم طراحان شما به طور منظم در طول فرآیند بهSeo  کار شما کمک می کنند. اگر چه تیم طراحی شما ممکن است متخصصان در طراحی و توسعه داشته باشد، یک SEO خوب کمک خواهد کرد که از مسائل جدی جلوگیری کنید که منجر به کاهش ترافیک نشوند.

ساختار سایت را تغیر دهید

قبل از هر گونه تغییر، شما ابتدا باید فهرستی از هر صفحه ای که در حال حاضر در سایت شما است را ثبت کنید. بسیاری از ابزارهای رایگان آنلاین وجود دارد که به شما کمک می کند این کار را انجام دهید و نتایج خود را در یک صفحه گسترده دانلود کنید.این به شما کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات ارزشمند که در حال حاضر در سایت شما جای دارد در نسخه جدید هم وجود دارد. و همچنین می توانید از آن برای ساخت یک معماری جدید در صورت لزوم استفاده کنید.در برخی موارد، URL های شما و ساختار کلی می تواند باقی بماند. اما اگر آدرس های فعلی شما در یک ساختار منطقی تنظیم نشوند، طراحی مجدد فرصتی عالی برای حل این مسئله است.

ایجاد راهنمای ۳۰۱ بعد از طراحی مجدد سایت

همانطور که در بالا ذکر شد، عدم راهنمایی مناسب در محل، شایع ترین علت ترافیک است. اگر نشانی اینترنتی شما تغییر کرده است، قبل از راه اندازی سایت جدید خود باید آنها را تنظیم کنید.سپس باید اطمینان حاصل کنید که این راهنما ها به عنوان، راهنمای ۳۰۱ به کار می آیند. به این دلیل که موتور جستجو می گوید که صفحه به طور دائمی منتقل شده است.

نقشه سایت جدید ایجاد کنید

قبل از راه اندازی سایت خود، شما همچنین باید یک نقشه سایت جدید ایجاد کنید که شامل تمام مهمترین صفحات سایت شما باشد.نقشه سایت شما نباید بیش از ۱۰۰ صفحه را شامل شود. بنابراین اگر سایت شما بزرگ باشد، نقشه سایت شما ممکن است فهرستی از مرور کلی صفحات باشد.

اطمینان حاصل کنید که کد analytics در محل مناسب قرار دارد

سرانجام، قبل از راه اندازی، دوبار بررسی کنید که کد ردیابی تجزیه و تحلیل شما در سایت جدید شما قرار دارد. به سادگی اطمینان حاصل کنید که کد در هدر یا پاورقی شما اجرا شده است. این به شما اجازه می دهد تا در هر مرحله مسیر ترافیک خود را نظارت کنید.

آیا سایت شما پس از یک طراحی مجدد ترافیک را از دست داده است؟

افت ترافیک پس از طراحی مجدد یک موضوع استرس زا، اما متأسفانه رایج است. اگر کسب و کار شما این را تجربه کرد، در قسمت نظرات پایین در مورد آن بحث کنید!

موفق و مؤید باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن