کسب و کار

چگونه مطمئن شویم استارتاپ موفق تشکیل خواهیم داد؟

تصمیم گیری برای شروع یک استارتاپ موفق، یکی از هیجان انگیز ترین مراحل زندگی شماست. احساس قوی بودن می کنید و استارتاپ خودتان را از پایه شکل می دهید.برای برخی از افراد، راه اندازی یک استارت آپ موفق خیلی آسان است و برای برخی کمی زمان می برد.خبر خوب این است که کارهایی وجود دارد که با انجام آنها از موفق بودن استارت آپ اطمینان حاصل می کنید.بیاید موارد لازم برای استارتاپ موفق را بررسی کنیم:

ایجاد یک طرح جامع کسب و کار برای راه اندازی یک استارتاپ موفق:

پیش از این که کسب و کار خود را به کسی معرفی کنید می خواهید بدانید طرح شما جامع است یا خیر؟!؟! چند بخش وقت گیر و اصلی آن عبارت است از:

  1. بررسی کلی
  2. برنامه عملیاتی
  3. تحلیل بازار
  4. بررسی شرایط مالی

طرح شما برای پایه ریزی کسب و کارتان و موفقیت آن باید طرح هایی باشد که سبب جذب درآمد و جذب شریک کاری یا همکار می شود. این طرح ها قبل از این که پول و زمان زیادی را صرف کرده باشید باید برای مدت طولانی به کار شما بیایند. در این صورت است که شما مطمئن می شوید استارتاپتان موفق عمل می کند.

برای شروع یک استارتاپ موفق نگران خلاقیت در بازاریابی نباشید

در بعضی از جمع های دوستانه کسی می گوید: چرا این تا به حال اختراع نشده است؟ این میلیارد ها ارزش دارد! و چند ماه یا چند سال بعد متوجه شده اید که کسی این ایده را اختراع کرده است…

گاهی وقت ها ایده ی استارتاپ از طرف دشمنان به ما می رسد! فرض کنید شما یک همچین گفت و گویی را دارید، می دانید چند نفر مثل شما هستند؟ تجزیه و تحلیل بازار بسیار مهم است، وقت اضافی خود را صرف اینکار کنید. شما ۱۰ شرکت یا کمپانی بزرگ را پیدا می کنید که ایده ی شبیه به شما را اجرا کرده اند: تحقیق می کنید و متوجه می شوید همه آن ها دارای یک سری زمینه هستند ولی در آن ها موفق نبوده اند. علاوه بر این، مشتریان بالقوه خود را هم از دست داده اند، چون بازاریاب های خوبی استخدام نکرده اند و بازاریابان نتوانسته اند مخاطبان را جذب کنند! استارت آپ شما با وجود ۱۰ شرکت، بازهم میتواند آن را انجام دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با استراتژی منحصر به فرد به پیش بروید. برای مثال میتوانید از یک گروه فسیبوک، اینستاگرام یا تلگرام برای پر رونق کردن صفحه ها و کانال های خود استفاده کنید. شما حتی میتوانید از ویدیو های زنده در فیسبوک و اینستاگرام و یوتیوب و حتی آپارات استفاده کنید(مردم دوست دارند ببینند پشت سر یک کمپانی بزرگ چه کسی قرار دارد) نکته ی مهم این است که همان قدری خلاق باشید که میخواهید از رقبای خود پیشی بگیرید. پس بحث اصلی این است که شما نقاط قوت متفاوت داشته باشید و نقاط ضعف رقیب خود را بررسی کنید و به نقاط قوت خود تبدیل کنید.

 برای شروع یک استارتاپ موفق به دام قرض سقوط نکنید:

اگر به این نتیجه رسیدید که گرفتن یک وام بهتر از بوت استرپینگ است، قبل از تعیین مبلغ مورد نیاز با ماشین حساب مبلغی که باید برگشت دهید را حساب کنید. آخرین کاری که میخواهید انجام دهید این است که به دام بدهی و قرض سقوط کنید چون اطمینان دارید که به نفع شماست. شما باید اطمینان حاصل کنید که درآمد شما با مبلغی که باید برگردانید، همخوانی دارد (به طرح کسب و کار خودتان مراجعه کنید) یا میخواهید خودتان را ورشکست کنید؟ قبل از انجام هر کاری  کمی فکر کنید شاید راهی به ذهنتان رسید و نیازی به گرفتن قرض و وام نبود. اینکه بانک شما را برای دریافت یک وام بسیار بزرگ تایید کرده است، دلیل قانع کننده ای برای گرفتن وام بیش از نیاز خودتان نیست!

درنهایت استارت آپ شما میتواند موفقیت آمیز باشد!

استارتاپ موفق ربطی به تجربه شما ندارد، فقط کافی است یک ایده ی منحصر به فرد و تک داشته باشید در عوض، این بدان معنی است که شما درباره چیزی اشتیاق دارید، ضرر و زیان خود را کاهش دهید و خلاق باشد. در این مقاله سه طرح اصلی برای ایجاد یک استارت آپ موفق بیان شده است، اگر می توانید یک طرح کسب و کار جامع پیاده سازی کنید. فکر کردن خلاقانه در هنگام بازاریابی و درگیر نشدن با کارهای غیر ضروری، شما را چند گام جلوتر می برد. راستی برای من یک سوال پیش آمده است ؛ چگونه مطمئن شویم استارتاپ موفق خواهیم داشت؟ می توانید نظرات خود را با من در میان بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن