کسب و کار

انتخاب بهترین دامنه برای کسب و کار چگونه است؟

پس از انتخاب نام کامل شرکت برای کسب و کار جدید خودتان، زمان انتخاب و ثبت نام دامنه است که نشان تجاری آنلاین شما را نشان می دهد. آدرس دامنه شما اغلب اولین نقطه تماس افراد با نام تجاری شما است، و در نتیجه ذهن فرد اولین تصور خود را از کسب و کار شما ایجاد می کند.یکی از اساسی ترین موارد این است که دامنه شما نباید طولانی باشد، دامنه ها باید نام تجاری شما را به خوبی نشان دهند و به مخاطبان شما کمک کنند که شما را به یاد داشته باشند. حال موارد لازم برای چگونگی انتخاب بهترین دامنه برای کسب و کار شما را بررسی می کنیم:

انتخاب بهترین دامنه برای کسب و کار: تحقیقات انجام دهید:

در سال ۲۰۱۶ دنیای اینترنت و وب دارای بیش از ۳۲۶ میلیون دامنه ثبت شده بوده است. در حالی که ایده ها اجازه انتخاب خیلی از دامنه ها را به شما نمی دهند، درباره ایده هایی که به ذهنتان می رسد تحقیق کنید. اطمینان حاصل کنید هیچ دامنه ی مشابه با دامنه ی شما وجود ندارد، این باعث می شود مردم اکثر اوقات دامنه ی شما را با دیگر دامنه ی اشتباه بگیرند.

استفاده از کلمات کلیدی:

هنگام انتخاب و ثبت دامنه همیشه سئو را در نظر بگیرید. کلمات کلیدی درست در دامنه ی شما می تواند رتبه بندی شما را درموتورهای جستجو مثل گوگل افزایش دهد و منجر به افزایش جستجوی دامنه ی شما در گوگل می شود. سعی نکنید هر طور که شده کلمات کلیدی را در دامنه خود بگنجانیدحتی به قیمت بی معنی بودن نام دامنه. استفاده از کلمه کلیدی در یک دامنه زمانی می تواند برای سئو ارزشمند باشد که معنی دار و با مفهوم باشد. کلمات کلیدی که در ابتدای نام یک دامنه قرار گرفته اند شانس بیشتری برای دریافت رتبه از گوگل را دارند.

دامنه ی به یاد ماندنی انتخاب کنید:

سعی کنید همواره از نام دامنه ای استفاده کنید که برای مردم معنی و مفهمومی داشته باشد یا حتی باید به یادماندنی باشد. هیچ چیز برای یک کسب و کار ارزشمندتر از این نیست که مردم نام دامنه سایت آن را به یاد داشته باشند. دامنه هایی که به سادگی تلفظ می شوند و به یادماندی هستند به خوبی به پیشرفت کسب و کار شما کمک می کنند. دامنه ای انتخاب کنید که اگر دیگران به بقیه پیشنهاد دادند به سرعت در خاطرشان باقی بماند و به خوبی تلفظ و ادا شود.

انتخاب بهترین دامنه برای کسب و کار: دامنه ی مناسب انتخاب کنید:

نام دامنه شما پایه و اساس نام تجاری شما است.دامنه ی شما باید راهی باشد که مردم بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند. این را به خاطر بسپارید، و کسب و کارتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. بنابر این، دامنه ی شما باید مناسب باشد و به کسب و کارتان ربط داشته باشد. از انتخاب یک دامنه عمومی پرهیز کنید. باید مقاومت کرد، آیا یک دامنه ی عمومی، نام کسب و کار آنلاین شماست؟ این چیزی است که شما به مردم نشان می دهید. یک کلمه منحصر بفرد و مرتبط با کسب و کار خودتان پیدا کنید.

اجتناب از خط ربط و اعداد:

ترکیب اعداد و حروف در یک دامنه می تواند گیج کننده باشد.مثلا در یک گپ و گفت دوستانه، نام دامنه ی خود را به صورت شفاهی بیان می کنید”۳”، فرض کنید دوستتان میخواهد دامنه ی شما را در گوگل جستجو کنید، اما نمی داند منظور شما“سه” بود نه “۳” بنابراین سردرگم می شوند. با استفاده از خط ربط، معمولا مردم فراموش می کنند که آن را تایپ کنند یا اگر یادشان بماند نمی دانند در کدام قسمت وارد کنند! با پیدا کردن یک دامنه ی مناسب از این حوادث به دور باشید.

انتخاب بهترین دامنه برای کسب و کار: دامنه ی کوتاه انتخاب کنید:

با توجه به تحقیقات، پنج وبسایت برتر تنها ۶ حرف دارند! سپس به سراغ لیستی از یک میلیون دامنه ی ثبت شده رفتیم و مشاهده کردیم که یک رابطه معکوس بین طول دامنه ها و ترافیک دریافتی وجود دارد. نام دامنه خود را کوتاه و ساده برای کمک به ایجاد محبوبیت وب سایت کسب و کار خود انتخاب کنید.

کاری کنید دامنه ساده تایپ شود، خوانده شود و گفته شود:

به طور کلی، نام دامنه شما باید در همه روش های ارتباطی آسان باشد، به صورت نوشتاری و کلامی. کاربر خود را متعجب نکنید که چگونه نام دامنه شما را بخواند یا چگونه تلفظ کند. این باعث می شود وقتی کاربران وارد وب سایت شما می شوند، و زمانی که نتوانستند دامنه شما را تلفظ کنند، آن را با دیگر وب سایت ها مقایسه کنند. از کلماتی برای نام دامنه خود استفاده کنید که به اندازه کافی رایج است و زمانی دیده یا شنیده باشند. نام دامنه کسب و کار نشان دهنده نام تجاری شما است، دامنه شما در معرض دید قرار می گیرد و مردم را به فکر فرو می برد. یک دامنه برای کسب و کار جدید خود را انتخاب کنید که تاثیر مثبتی بر نام تجاری شما و نحوه پذیرش مخاطبان آن خواهد داشت.

شما چطور فکر می کنید؟ به نظر شما یک نام مناسب برای دامنه په ویژگی های دیگری باید داشته باشد؟ نظرات و پشنهادات خودتان را با من در میان بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن