کسب و کار

طرح های کسب و کار آنلاین و بررسی آن ها

این روز ها کسب و کار های آنلاین رونق زیادی پیدا کرده اند. می توانید ایده های خود را در قالب یک وب سایت وردپرسی به مرحله اجرا بگذارید. اما طرح های کسب و کار آنلاین بیش از کسب و کار های دیگر مورد توجه قرار می گیرند. زیرا می توانید همین طور که چایتان را میل می کنید، طراح هایی که در ذهن دارید را بدون نگرانی در پشت یک برگه یادداشت کنید! اما با من باشید تا این طرح ها را به شما معرفی کنم.

طرح های کسب و کار آنلاین + ۳ طرح اصلی

اول: مفهوم کسب و کار است. جایی که شما در مورد صنعت، ساختار کسب و کار خود، محصول یا خدمات خاص خود، و چگونگی موفقیت کسب و کارتان توضیح میدهید.

دوم: بخش بازار است. که در آن مشتریان بالقوه را توصیف و تحلیل می کنید؛ چه کسی و کجا هستند و… و در اینجا رقابت را توصیف می کنید و جایگاه خود را در آن بیان می کنید.

سوم: بخش مالی که شامل درآمد و صورت حساب های جاری شما است، ترازنامه و سایر مقادیر مالی، مانند تجزیه و تحلیل و… . برای اجرای این بخش، ممکن است به حسابدار یا یک برنامه حسابداری نیاز داشته باشید.

یک طرح تجاری شامل هفت جزء کلیدی است:

  1. خلاصه اجرایی
  2. شرح کسب و کار
  3. استراتژی های بازار
  4. تحلیل رقابتی
  5. برنامه طراحی و توسعه
  6. عملیات و طرح مدیریت
  7. عوامل مالی

علاوه بر این بخش ها، یک طرح کسب و کار آنلاین نیز باید پوشش داشته باشد، منظور صفحه عنوان و جدول محتویات است.

برنامه کسب و کار شما چه مدت طول می کشد؟

بسته به آنچه که از آن استفاده می کنید، ، یک طرح کسب و کار مفید می تواند هر چقدر طول باشد.یک طرح دقیق که شرکت شما را توصیف می کند. یک طرح کسب و کار معمولی ۱۵ تا ۲۰ صفحه را مصرف می کند اما برای تغیرات گسترده این آمار بیشتر می شود. بیشتر به طبیعت کسب و کار شما بستگی دارد، اگر یک مفهوم ساده داشته باشید، شما ممکن است قادر به بیان آن را در چند کلمه باشید. از سوی دیگر، اگر پیشنهاد شما یک نوع جدید از کسب و کار و یا حتی یک صنعت جدید است، باید بیش از حد توضیح دهید. هدف طرح شما همچنین طول آن را تعیین می کند. اگر میخواهید از طرح خود برای جستجوی میلیونها دلار در سرمایه اولیه برای شروع یک سرمایه گذاری خطرناک استفاده کنید، ممکن است مجبور شوید توضیحات زیاد و قانع کننده ای ایجاد کنید. اگر فقط قصد استفاده از طرح خود را برای اهداف داخلی برای مدیریت کسب و کار دارید، یک نسخه بسیار کوتاه مناسب است.

طرح های کسب و کار آنلاین: یک لیست از بروزرسانی ها را تهیه کنید

هفت دلیل برای فکر کردن درباره بروزرسانی طرح کسب و کار شما وجود دارد. اگر حتی یک مورد برای شما درست باشد، زمان به روز رسانی است .یک دوره مالی جدید شروع می شود. اگر صنعت شما جدید است می توانید برنامه خود را در سه ماه یا هر هفته یا حتی هر روز به روز کنید. شما نیاز به تامین مالی دارید. وام دهندگان و سایر سرمایه گذاران نیاز به یک برنامه به روز رسانی شده برای کمک به تصمیم گیری های مالی دارند. یک تغییر قابل توجه در بازار به وجود می آید. تغییر سلیقه مشتری، روند تثبیت در میان مشتریان و تغییرات قانونی می تواند نیاز به بروزرسانی را ایجاد کند. خود شرکت شما در حال توسعه بوده یا در حال توسعه یک محصول جدید هستید. فن آوری، خدمات یا مهارت. باید برنامه خود را به روز کنید. شما تغییراتی در مدیریت داشته اید. مدیران جدید باید اطلاعات تازه ای در مورد کسب و کار شما و اهدافتان بدست آورند. شرکت شما از مرز عبور کرده است. برای مثال بیش از یک میلیون دلار فروش داشته اید و…. در این زمان نیاز به به روزرسانی دارید. طرح قبلی شما چندان واقعی به نظر نمی رسد. شاید یک کار ضعیف انجام دادید، شاید همه چیز سریعتر از انتظار شما تغییر کرده باشد پس موقع به روزرسانی است.

پیدا کردن طرح درست

برنامه های تجاری تمایل زیادی به عناصر مشترک و همکاری دارند. مانند پیش بینی های جریان نقدی و برنامه های بازاریابی. بسیاری از آنها اهداف خاصی را نیز به عهده دارند، مانند جمع آوری پول یا متقاعد کردن یک شریک برای پیوستن به شرکت و… . بسته به کسب و کار شما و آنچه قصد دارید در آینده انجام دهید، برنامه خود را بسازید. طرح ها به طور اجمالی در طول کلمات آنها، ظاهر آنها، جزئیات محتویات آنها و تاکید های متفاوت آنها در جنبه های مختلف کسب و کار متفاوت است. دلیلی که انتخاب طرح بسیار مهم است این است که تأثیر قدرتمندی بر کسب و کار شما دارد. شما می خواهید طرح شما به بهترین صورت درست شود. این مهم نیست که قصد دارید از برنامه خود چه استفاده کنید. آیا آن را برای ارائه در یک کنفرانس سرمایه سرمایه گذاری تعیین کرده اید،یا برای کارمندان؟هنگامی که لباس را برای یک مناسبت مهم انتخاب می کنید احتمالا شما سعی می کنید مواردی را انتخاب کنید که بهترین ویژگی های شما را نمایش می دهند. به همان شیوه در برنامه خود فکر کنید.

انواع طرح ها

طرح های تجاری را می توان تقریبا به چهار نوع جداگانه تقسیم کرد. طرح های کوچک و برنامه های کاری و طرح های ارائه شده و برنامه های الکترونیکی. هرکدام از اینها نتیجه ای متفاوت میدهد.

طرح کوچک: یک مینی پلان ممکن است شامل یک تا ۱۰ صفحه باشد و باید حداقل توجه ویژه ای به مسائل کلیدی مانند مفهوم کسب و کار داشته باشد. نیازهای مالی، طرح بازاریابی و صورتهای مالی، به ویژه جریان نقدی، پیش بینی درآمد و ترازنامه. همچنین می تواند بعنوان مقدمه ارزشمندی برای یک برنامه کامل باشد.

در مورد سوء استفاده از مینی پلان مراقب باشید. این نباید جایگزین یک برنامه کامل شود. اگر یک مینی پلان را به یک سرمایه گذار ارسال کنید، شما در نظر او به شکل احمق ها دیده می شوید.

طرح الکترونیکی: اکثر برنامه های کسب و کار بر روی رایانه ای از نوع خاصی ساخته شده اند و چاپ می شوند و به صورت کتبی ارائه می شوند. اما اطلاعات کسب و کار که  یک بار بین طرفین بر روی کاغذ منتقل شده است، در حال حاضر به صورت الکترونیکی ارسال می شود. بنابراین شما باید یک نسخه الکترونیکی برنامه در دسترس داشته باشید. یک طرح الکترونیکی برای نمایش بر روی پرژکتور بسیار مناسب است.

ادامه دارد…

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن