تولید محتوا

10 مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا 2019

بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹ بسیار مهم خواهد بود. قوانین و مواردی که به بازاریابی محتوا مربوط اند در حال عوض شدن هستند و این خود چالشی جدید برای کمپین و تیم های تولید محتوا می باشد. کاربران، محتواهای تعاملی تر، شرکت های تجاری معتبر تر و تجربه کاربری بهتری را می خواهند. به همین دلیل سعی کردم ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا که در سال ۲۰۱۹ به آن ها اهمیت زیادی داده می شود را برای شما بیان کنم. در کنار من باشید.

خود را آماده کنید که سال ۲۰۱۹ سالی جذاب برای تولید محتوا خواهد بود. در این سال فیلم ها و پادکست ها هستند که پادشاه صفحات گوگل خواهند بود. در این مقاله سعی می کنیم ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا ۲۰۱۹ را با شما در میان بگذاریم.

۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا: محتواهایی با فرم طولانی

هم کاربران و هم موتور های جست و جو به محتواهای طولانی علاقه مند هستند. سال ۲۰۱۹ سال محتوا ها با فرم طولانی خواهد بود. وقتی می گوییم محتوای طولانی صحبت از محتواهایی می کنیم که بالای ۲۰۰۰ کلمه دارند. متون طولانی که ساختار خوبی دارند، منابع قوی آن ها را ساپورت می کنند و متن شیوا و روانی دارند نزد کاربران ۲۰۱۹ محبوب خواهد بود.

شما باید ساختارها، پاراگراف ها، سرفصل ها و البته متن اصلی مقالات خود را با توجه به ذهنیات مخاطبانتان ایجاد کنید. باید آنقدر به حوضه کاری خود مسلط باشید که بدانید چه سوالاتی ذهن مخاطب شما را درگیر کرده است. قبل از این که مخاطب این سوال ها را بپرسد شما باید به آن ها پاسخ دهید.

هدف شما به عنوان یک بازاریاب محتوا یا تولید کننده محتوا باید این باشد که “بهترین راهی که از طریق آن می توانم به کاربران کمک کنم کدام است؟” اگر این سوال در ذهن شما باشد، به طور اتوماتیک محتوایی سئو شده و با ارزش تولید می کنید. موتور های جست و جو هم نیاز های کاربران را می شناسند و به آن اهمیت می دهند. در نتیجه تنها نوشته هایی شانس دیدن را دارند که به طور واضح به بیان موضوع مورد نظر کاربر پرداخته باشند هرچند که مطلب طولانی باشد.

در سال گذشته یعنی سال ۲۰۱۸ اینترنت با مقالات وبلاگی، پست رسانه های اجتماعی و مقالات کوتاه یک صفحه ای غرق شد. اما استراتژی سال ۲۰۱۹ تغییر کرده است. باید تعداد مقالات کمتر شده و بر کیفیت آن ها افزوده شود.

از همه مهمتر در سال ۲۰۱۹ بازریابی محتوا از نوشتن متون کمی فاصله می گیرد و بیشتر به سمت ویدئو ها، پادکست ها و ربات های چت(chatbots) کشیده می شود.

۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا: بازاریابی تصویری

یکی دیگر از ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا بازاریابی تصویری است. در سال ۲۰۱۹ بازاریابی تصویری بزرگترین پتانسیل را برای فروش دارد. در سال ۲۰۱۷ Animoto یک نظرسنجی به راه انداخت که طی آن مشخص شد، ۶۴ درصد کاربران فیسبوک بعد از تماشای ویدئو های برند شده به خرید از آن برند پرداخته اند. بر اساس این نظرسنجی، از هر ۴ کاربر ۳ نفر آن ها که تصمیم به خرید محصولی دارند تحت تاثیر ویدئو ها و رسانه های اجتماعی قرار می گیرند. فیلم ها نیز راحت ترین راه برای شناختن یک شرکت در فضای وب است.

چرا ویدئو ها، وبینار ها و کانال های تاثیر گذار در یوتیوب افزایش یافته اند؟ ساده است فیلم ها اعتبار بیشتری به یک برند می دهند، فیلم ها دارای متون متنوع تری بوده و مشارکت در آن ها بیشتر است. همچنین افرادی که به طور مستقیم با بینندگان خود در تعامل هستند از کلمات و تصاویر بهتری به نسبت پیام های تبلیغاتی استفاده می کنند.

انتظار می رود تا سال ۲۰۲۱ ویدئو ها حدود ۸۲ درصد ترافیک اینترنتی جهان را به خود اختصاص دهند.

اگر با استفاده از یک ویدئو باکیفیت و عالی به بازاریابی بپردازید بدون شک می توانید به یک منبع خوب برای گوگل و یوتیوب تبدیل شودید. این موضوع تا حد زیادی موفقیت شما را تضمین می کند.

۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا: پادکست ها

یکی از مهمترین موارد از ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا، تولید پادکست است. سال ۲۰۱۹ می تواند سال خوبی برای پادکست ها باشد. حدود ۱۰ میلیون جوان ثروتمند وجود دارد که میل به خرید از برند های تجاری دارند. این نشان می دهد که پادکست ها پتانیسل خوبی برای موفقیت دارند. برند ها می توانند با استفاده از محتوا های صوتی کاربران بیشتری را به خود جذب کنند. آن ها می توانند نام تجاری خود را در در تبلیغات و آگهی ها به صورت یک پادکست به محبوبیت برسانند.

هر چند که بازاریابی پادکست به طور کلی مشکلی ندارد، اما شنیدن یک مطلب زمان بر است در حالی که هر کس به سرعت می تواند یک ویدئو نگاه کند و زیر نویس را بخواند. اکثرا باید پادکست ها را موازی با سایر بازریابی ها ارئه دهید.

۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا: شبکه های اجتماعی

نام شبکه های اجتماعی در لیست ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا می درخشد. بازاریابی در شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۹ موج جدیدی را تجربه خواهد کرد. جنبش های خرید و فروش از فیسبوک شروع می شوند و به سوی سایر رسانه ها از جمله اینستاگرام و واتس اپ کشیده می شوند. این نوع بازاریابی برای کاربران ۱۶ الی ۳۰ سال بسیار کارآمد است.

برای نمایش خوب، محتوا در اینستاگرام باید معتبر و شخصی باشد. شبکه سازی و ارتباط با سایر اکانت ها به اندازه تعامل با سایر کاربران مهم است. به عبارت دیگر، باید به فعالیت خود متعهد باشید.

۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا: اول موبایل

اکثر کاربران یک گوشی موبایل برای تماشای فیلم ها در اینترنت، خرید از فروشگاه ها، اطلاع رسانی و برقراری تماس دارند. بر اساس مطالعات انجام شده، در ۳ سال آینده گوشی های هوشمند به عنوان مهمترین راه دسترسی به اینترنت جایگزین کامپیوتر ها خواهند شد. بنابراین بازریابی محتوا باید بر اساس ایده “اول موبایل” اجرا شود. به خصوص برای بازریابی محتوا های ویدئویی این روش کارآمد است. زیرا کاربران اغلب فیلم ها را بر روی گوشی یا تبلت خود مشاهده می کنند.

محتوای موبایل باید کوتاه، سرگرم کننده و دسته اول باشد همچنین باید به اندازه کافی معتبر باشد تا کاربر را سریعا متقاعد کند. پس در لیست ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا خود حتما موبایل را جزو گزینه های مهم و ضروری قرار دهید.

UX پادشاه است”

در سال ۲۰۱۹ همه چیز در مورد نیاز کاربران در فرمت های مختلف، به دست آوردن اعتماد آن ها و ایجاد تصویری مثبت از برند است. بالاتر از همه، بازاریابی محتوا باید بر اساس یک چیز باشد: یک تجربه کاربری خوب. در آینده، محتوای ملموس به همراه محصول با کیفیت و ارزشمند مهمترین ویژگی های یک محصول ارائه شده خواهند بود.

گوگل، اینستاگرام و فیسبوک هر دقیقه موتور جستجو و الگوریتم های خبری خود را بهینه سازی می کنند تا به پیشرفت بیشتر تجربه کاربر و جذب کاربران پاسخ دهند. اما مزیتش در این است که محتوایی که مورد علاقه کاربران باشد برای مدت بیشتری نمایش داده می شود. همچنین نحوه استفاده مردم از اینترنت در حال تغییر است. مردم بیشتر و بیشتر از جست و جوی صوتی به جای وارد کردن کلمات استفاده می کنند. به عنوان مدیر بازیابی محتوا، شما باید با این روند سازگاری داشته باشید و روی آن سرمایه گذاری کنید.

لحظات میکرو: محتوای اسنک در جای درست در زمان مناسب

لحظات میکرو یا لحظات کوچک زمان های کوتاهی هستند که مشتریان به دنبال اطلاعات می گردند. به عنوان مثال زمانی که من برای پیدا کردن نزدیکترین سوپر مارکت به گوشی هوشمند خودم نگاه می کنم، لحظه ای کوچک برای من و فرصتی بزرگ برای بازریاب ها است.

اما چرا ما این مورد را در ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا  خود قرار داده ایم؟ به این دلیل که در لحظات میکرو است که مشتری با توجه به خدماتی که ارائه شده است بهترین و مناسب ترین خدمات ارائه شده را انتخاب می کند.

گوگل انواع مختلف لحظات میکرو را تشخیص می دهد:

لحظاتی هستند که لازم است در آن شما حضور داشته باشید تا گوگل به شما امتیاز دهد. این لحظات همان زمان هایی هستند که کاربر به آن نیاز دارد تا حضور شما را حس کند و از اطلاعات شما استفاده کند. این زمان ها لحظاتی هستند که شما باید در آن آماده باشید.

آن جا باشید: به عنوان یک نام تجاری در تمام طول مسیر جست و جوی کاربر حضور داشته باشید.

مفید باشید: مفید ترین و کارآمدترین محتوا را متناسب با نیاز کاربر ارائه کنید.

سریع باشید: با پیشنهادات خود سریع تر از دیگران عمل کنید.

تولید محتوای تیمی

در سال ۲۰۱۹ محتواهایی که خلاقانه تر هستند ارزشمندتر نیز هستند. اما بدون شک تمامی خلاقیت ها در ذهن یک فرد به تنهایی نمی گنجد. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای پیشرفت شرکت و برند خود حتما یک تیم تولید محتوا داشته باشید که در این کار تجربه کافی داشته باشند.

همکاری تولید محتوا با برندها و افراد تاثیر گذار

به نظر می رسد افراد تاثیر گذار یا اینفلوئنسر در لیست  ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا ما بسیار مهم و موثر باشد. در دنیای تجارت حتی با رقبای خود نیز باید همکاری داشته باشید. این کار بخشی از برند سازی شما خواهد بود. اما چه همکاری بهتر از تولید محتوا؟

در این روش می توانید با همکاری یک برند دیگر و یا یک فرد تاثیر گذار، محتوایی صوتی، ویدئویی و یا پادکست تولید کنید. مطمئن باشید این کار نقش زیادی در دیده شدن هم شما و هم طرف مقابل خواهد داشت.

ربات های چت و هوش مصنوعی

اما آخرین مورد و مهمترین مورد از ۱۰ مورد از برترین ترند های بازاریابی محتوا در مورد هوش مصنوعی و ربات های چت یا chatbots است. آنها اطلاعات را به اشتراک می گذارند و به سوالات پاسخ می دهند و به عنوان دستیار های مجازی پیشرفته تر و هوشمندتر می شوند. آنها در زمینه خدمات مشتری نیز بسیار مفید هستند.

ربات های چت خسته و بی حوصله نمی شوند و به خوبی به سوالات کاربران پاسخ می دهند. یک راه مقرون به صرفه بوده و به راحتی می توانند مشتری ها را در وب سایت شما آنلاین نگه دارند.

هر چند چت بات ها جدید نیستند اما به دلیل پیشرفت سریع در زمینه AI محبوبیت زیادی به دست آورده اند. آن ها پیشنهاد های روزمره مشتری را شناسایی می کنند، سوالات پر تکرار را می شناسند. به این ترتیب آرزوها، خواسته ها و گرایش های کاربران برای شما مشخص می شود.

یک نظرسنجی نشان داده است، افراد ترجیح می دهند با ابزار های ارتباطی چت کنند. نظرشان هم در مورد چت بات ها نیز مثبت است.

نتیجه گیری

بازریابی در سال ۲۰۱۹ با توجه به تکنولوژی و UX یک گام بزرگ رو به جلو برخواهد داشت. شرکت ها باید خود را با انتظارات کاربرانشان سازگار کنند. باید محتواهای متنی، صوتی و تصویری و حتی پادکست های با کیفیت و ارزشمند تولید کنند. فراموش نکنید سازگاری با قالب گوشی های همراه و تبلت ها یک مزیت خواهد بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن