تولید محتوا

5 روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا

۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا به شما کمک می کند تا تیم خود را احیا کنید. با استفاده از این ۵ گام عملی، به منظور احیای کمپین بازاریابی محتوای الهام‌ بخش هم تیم تان باشید. قابل انکار نیست که بازاریابی در دنیایی که پیوسته در حال تغییر است، با شتاب حرکت می کند. برای این کار فقط کافیست از تغییر نسخه های چاپی به دیجیتال، از نامه نگاری مستقیم به ارتباطات هدف دارو از مقالات غیر قابل خواندن به محتوای با ارزش، مرتبط، و در تعامل با SEO نگاهی بیاندازیم.

5 روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا

۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا: تولید محتوای خوب

اتکا به همان شیوه بازاریابی محتوا ممکن است انتخاب مطمئنی به نظر برسد, اما برای رسیدن به موفقیت در این زمانه که ابداعات به سرعت ظهور می‌یابند کافی نیست. زمان آن رسیده که مارکترها در فکر برداشتن گام بعدی باشند. چه چیزی یک تولیدکننده محتوا را به یک تولیدکننده محتوای خوب تبدیل می کند؟ البته که مفهوم خوب بودن در طی زمان با توجه به گرایشات جدید و انتظار مخاطبین تغییر خواهد کرد. با این وجود در حال حاضر یک تولید کننده محتوای کسی است که قادر باشد در زمان دشواری بتواند با آن تعامل داشته باشد، برای رسیدن به هدف انعطاف پذیر است، شخصی که از خارج شدن از حاشیه امنیت خود ابایی ندارد، فردی خلاق است، راه های جدید را برای مشخص کردن چشم اندازهای نو می یابد در مخاطبان از طریقه شناختن مشکلات آنها و فاکتورهایی که نزدشان با ارزش است در ارتباط است.

۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا: تغییر و بهبود روند کاری

 اگرچه تغییر کلیه فرآیندهای داخلی ممکن است ایده خوبی نباشد، کار کردن بر روی ارتقای یک یا دو حوزه از کمپین تولید محتوا می تواند مزایای فراوانی را با ایجاد حداقل اختلال داشته باشد. گام نخست این است که روند کاری تان را بررسی کنیم و حوزه هایی را که خوب کار می کنند از قسمت هایی که جای پیشرفت دارند، تشخیص دهید.

 • آیا می توانید وقت بیشتری را به تحقیق در مورد مخاطبین هدف خود اختصاص دهید؟ قادر هستید اهداف بازاریابی و نقاط ضعف خودتان را بهتر تعریف نمایید؟
 • می توانید از چیزهایی که به  مرحله اجرا در می آورید اطمینان حاصل نمایید که از مراحل آزمایشی گذاشته اند؟
 • آیا تمام معیارهای مهمی را که شما می توانید برای بهینه کردن کمپین خود استفاده کنید را رصد می کنید؟

تغییرات جزئی فراوانی وجود دارند که برای ارتقای روند کاری و نهایتا حصول نتیجه بهتر می توانید اتخاذ نمایید. سوال اینجاست که آیا شما زمان آن و تمایل کافی  دارید که برای آن تلاش کنید.

اینجا یک مثال ساده داریم:

مشتری داریم که پیشتر بیش از یکسال جزء برنامه بازاریابی تولید محتوای ما بوده است. ما متوجه شدیم که ارائه محتوای جدیدی که اساسا همگی دغدغه‌های تعریف شده در آنالیز اولیه مخاطبان هدفی که پوشش می دادیم، دشوار شده است. در عین حال که ما معمولا به این روال عمل نمی کنیم، تصمیم گرفتیم که از یک نقشه ذهنی برای بررسی دقیق تمام حوزه ‌هایی که ما پوشش داده ایم بپردازیم تا متوجه شویم آیا چیزی از قلم افتاده است، استفاده کردیم. این کار سبب ایجاد بسیاری از ایده های جدید شد که در حال حاضر ما تقریباً در تمام پروژه های دیگر از آنها استفاده می‌کنیم. این تغییر ساده بود، در حالیکه به شیوه موثر در روند کاری ما تغییر ایجاد کرد.

5 روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا

۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا: ابزارهای جدید را امتحان کنید

 راه های زیادی وجود دارند تا با استفاده از ابزارهای جدید نفس تازه ای را  به پروژه‌های بازاریابی محتوای خود بدمید:

 • اعمال اتوماتیک کسل کننده زمان کافی را در اختیار شما قرار می دهند تا برنامه انجام امور به شیوه های خلاقانه بیشتر تمرکز کنید.
 • به عبارتی، ابزارهای جدید شما را مجبور می سازند تا به روش های متفاوت انجام دهید و روند کاری تان را برحسب آن تنظیم کنید .
 • ابزارهای مناسب  اغلب به شما انتخاب های بیشتری را برای غلبه بر چالش های بازاریابی محتوای تان میدهند.

چه ابزارهایی را باید استفاده نماییم؟ بسیار خوب، این بستگی به آن دارد که شما مایل به ارتقاء کدام قسمت از پروژه بازاریابی محتوای خود هستید.

 آیا به دنبال رنگ و لعاب دادن به بازاریابی شبکه اجتماعی تان هستید؟ نگاهی به ابزارهای زمان بندی از قبیل Buffer و Hootsuite و ابزارهای گزارش دهنده شبکه های اجتماعی از قبیل Dashthis و Databox  ونیز ابزار meme generator یا GIFسازها بیاندازید.

می خواهید کمپین سازنده لینک خود را ارتقا دهید؟

به ابزارهای مختلف blogger outreach, ابزارهای برای پیدا کردن اطلاعات محتوا(ما به clearbit connect و hunter علاقه مندیم) و یا منابع و ابزارهایی که می توانند الهام بخش شما برای مطرح کردن عناوین بهتر باشد، نگاهی بیاندازید. دوست دارید که جان دوباره ای به فرآیند تولید محتوای تان بدهید؟ آسوده  خاطر خواهید بود که همه کارها سر موعد مقرر خود انجام خواهد گرفت اگر از ابزارهای مناسب همکار استفاده نمایید(ما طرفدار پروپاقرص breeze, box و slack  هستیم) ونرم افزارهای قدرتمند طراحی (شما هیچ وقت کارتان بد از آب در نخواهد آمد اگر از adobe suits استفاده نمایید البته اگر هزینه لازم برای تهیه آن را در اختیار داشته باشید) را به کار بگیرید. موفقیت در محتوا که توسط سایت ryte تهیه شده حقیقتاً می تواند کمک کننده باشد  به این صورت که به شما می آموزد، کدام کلید واژه را اضافه کنید، تعدادشان را افزایش دهید یا بردارید تا باعث ارتقا رتبه جستجوی شما شود. همچنان که اغلب بازاریابی محتوا به توانایی شما در تولید ایده های محتوایی مفید و خلاقانه تیکه می کند, این قابلیت در نگه داشتن هر ذره ای از اطلاعات که ممکن است بعدا بتواند استفاده شود، می‌تواند حیاتی باشد. یک راه ساده برای انجام این به کار گرفتن برنامه ‌هایی از قبیل Evernote web clipper است. امروز آن را نصب کنید، بعدها از من تشکر نمایید.

۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا: روش های بازاریابی جدید را امتحان و ابداع کنید.

روش های امتحان شده و انجام گرفته خودتان ممکن است کارا  باشند,اما این را مدنظر قرار داده اید  که ممکن است روش های دیگری نیز باشند که بتوانند مکمل و حتی تسریع کننده تلاش های شما برای رسیدن به موفقیت باشند؟

بیایید فرض کنیم که شما به مدت دو سال است که مشغول انجام guest post و بازنشر اینفوگرافیک هستید و درگیر یافتن فرصت های تازه برای دریافت همکاری هستید. بسیار خوب, شاید زمان آن رسیده آ که دیگر استراتژی‌های ساختن لینک را برای افزایش بازدید و معرفی سایت خود به عنوان منبعی موثق انجام دهید.البته می‌توانید این را به دیگر حوزه های بازاریابی خود تعمیم دهید. به خودتان خود فرصت دهید  وقت بگذارید تا روش های تازه و جالب بازاریابی مطلع شوید, بررسی کنید که کدام یک از آنها می تواند برای رسیدن به اهداف شما استفاده شود.

در مورد ۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا چند ایده داریم که می توانید برای بهبود کار خود آن ها را اجرا کنید:

 بازاریابی ویدیویی: (بر طبق تحقیقات انجام شده توسط hubspots ،۵۴ درصد مشتریان بیشتر از هر محتوای دیگر ترجیح میدهم برای یک برند، محتوای ویدیویی از آن مشاهده کنند.)

محتوای موقت: (به عنوان یکی از انواع محتوا، این نه فقط به مدت زمان محدود در دسترس است و از مزیت “ترس از دست رفتن”بهره می‌برد و سبب خاص بودن آن میشود و مخاطبان هدف شما را بیشتر درگیر میکند.)

 محتوای سبز: (احتمالا بهترین استراتژی بلند مدت است که می تواند به شما در افزایش ترافیک طبیعی جذب مشتریان هدف به خاطر قابلیت در ساخت برند قابل اعتماد می شود و حاوی جاذب های مشتری چند گانه است.)

داستان گویی: (به جای اینکه فقط به بیان حقایق و نتایج بپردازید، از ابزار های بصری مانند کشیدن تصویر ویدیوهایی که داستان جذابی را روایت می‌کنند، استفاده کنید.)

گزینش محتوا: (شما همیشه مجبور نیستید از صفر برای تولید محتوا شروع کنید. به مخاطبان خود چیز هایی جذاب از طرز تفکرتان و اینکه چرا آنها را انتخاب کرده اید بازگو کنید.)

بازاریابی از طریق تلفن همراه: (امروز پیدا کردن شخصی که بدون تلفن همراه باشد مشکل است، به همین دلیل است که نمی‌توان بازاریابی موبایل ایران تا زمانی که آگاهی نیابیم که چگونه می تواند در خدمت برند ما باشد، به عنوان یک راه ناکارآمد از سر باز کنیم.)

 روش های تولید محتوای با کیفیت

جلسات همفکری و کارگاه را به صورت منظم در برنامه زمانبندی خود قرار دهید

طبیعی است که در انجام کارها به شیوه همیشگی عادت کنید، اما بدون شک برای اجرای ۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا به یک تغییرات اساسی نیاز دارید. بنابراین گاهی اوقات شما به دید افراد جدید نیاز دارید که شما را از انجام امور به شیوه معمول  منحرف سازد و مسیر های جدید را پیش روی شما قرار دهد. در خلال جلسات معمول همفکری، بسیار آسان تر است که شما با افرادی ملاقات کنید که از دور نمای متفاوت به موضوعات می نگرند، و بستری را فراهم می نماید که مفاهیم و ایده های جدید  آزادانه بتوانند به بحث گذاشته شوند.

با وجود این یکی از مسائل اساسی که پیشروی جلسات همفکری اختصاص زمان است , به ویژه اگر این سبب می‌شود که افراد کلیدی از دیگر کارهایی که مستقیماً سود دهی دارد دور شوند. اهمیت دارد که این جلسات همفکری را در این زمان بندی کمپین صورتی بگنجانیم که منابع انسانی مهم ما نیز بتوانند در آن شرکت کنند.

 یکی از راه حل های این مشکل سازماندهی کارگاه هاست. این چیزی است که کارگاه ها چهارشنبه ها بنامیم. بنابراین, در ۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا، به جای حضور تمام تیم تحقیق، شما شخصی را دارید که این کار را انجام داده و نتایج به دست آمده توسط خودش را به تمام تیم شما در قالب نکاتی عملی ارائه می کند.

این کار هم باعث صرفه جویی در زمان می شود و هم جالب است. سبب ایجاد روحیه در تیم می شود و نیز همیشه به شما بینشی می‌دهد که می‌توانید آن را در کمپین بازاریابی محتوایی استفاده کنید.

می توان اظهار کرد، رفتن به جلسات همفکری بدون داشتن برنامه گاهی اوقات فقط می توان آن را به عنوان فعالیتی که باعث اتلاف ساعتی از وقت شرکت کنندگان در آن شده است در نظر گرفت.

برای اینکه مطمئن شویم این اتفاق رخ نمی دهد (و چیز جدیدی را متفاوت با آن که تا الان انجام داده اید امتحان کنید)، در اینجا مطالب گوناگون از انواع تکنیک های مختلف همفکری نوشته شده است. شما باید چند تا را می خواهید امتحان کنید، در کوتاه ترین زمان ممکن پیدا کنید.

حوزه دسترسی تان را بالاتر ببرید

یکی از سوال هایی که شما زمانی که به تولید یک استراتژی بازاریابی محتوا می پردازید، با آن مواجه می‌شوید این است که از چه کانالهایی برای ارائه این پروژه استفاده کنم؟

و جواب همیشه این است که از تمام کانالها نمی توانید استفاده کنید. می دانید که منابع تان محدود است پس می خواهید بر روی کانال هایی تمرکز کنید که خوشایند مخاطبان هدف تان هستند.

با وجود این، اگر شما پروژه ای را برای مدتی رهبری می کنید و کانال های اصلی خودتان را دارید آن را پوشش می‌دهند، ممکن است زمان آن رسیده باشد حوزه دسترسی خود را افزایش دهید و به دنبال شیوه هایی باشید که باعث افزایش درگیر کردن مخاطب و رتبه تبدیل شود.

در اینجا چند مثال از اینکه منظورمان چه چیزی است ارائه شده است:

 • اگر شما فقط بر روی توییتر تمرکز کرده اید ممکن است زمان آن باشد که فیسبوک و اینستاگرام را نیز امتحان کنید
 • بیشتر بر روی تبلیغات پرداختی از قبیل FB PPC و Google AdWords سرمایه گذاری کنید.
 • محتوا(و وبلاگتان) را به گونه ای تنظیم نمایید به آسانی قابل شیر کردن باشند.
 • یک خبرنامه ماهانه تهیه کنید.
 • وبلاگ تان را برای افراد مهمان در دسترس بگذارید.
 • لندینگ پیج به جای  پاپ آپ های ساده ایجاد کنید
 • در ۵ روش نوین احیا کمپین بازاریابی محتوا سعی کنید وبینار هایی ایجاد کنید و از دیگر شکل های محتوای تعاملی که تا به اینجا استفاده نکرده اید بهره ببرید.

 روش های تولید محتوای با کیفیت

حتی اگر پروژه هایتان بر روی مسیر درستی قرار داشته باشند، هیچ ضرری نخواهد داشت رویکرد خود را الان و چه بعد رفرش کنید و سپس مطمئن شوید در بالاترین و بهترین سطح قرار گرفته‌اید و به مخاطبان خود آنچه را که می خواهند عرضه کنید. بازاریابی پیوسته در حال تغییر است، پس ضروری است که همیشه آماده باشید و از انعطاف لازم برخوردار باشید.

اگر کسب و کار جدیدی را شروع کرده اید و فکر می کنید برای آن به تیم تولید محتوا نیاز دارید، و یا می خواهید یک تکان اساسی به محتواهای خود بدهید، می توانید با من در ارتباط باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن