کسب و کار

چگونگی انتخاب بهترین دامنه برای کسب و کار

پس از انتخاب نام کامل شرکت برای کسب و کار جدید خودتان، زمان انتخاب و ثبت نام دامنه است که نشان تجاری آنلاین شما را نشان می دهد.آدرس دامنه شما اغلب اولین نقطه تماس افراد با نام تجاری شما است، و در نتیجه ذهن فرد اولین تصور خود را از کسب و کار شما ایجاد می کند.این یک چیز مهم و اساسی است، دامنه ی شما نباید بسیار پیچیده باشد.دامنه ها باید نام تجاری شما را به خوبی نشان دهند ، و به مخاطبان شما کمک کنندکه شما را به یاد داشته باشند.حال موارد لازم برای چگونگی انتخاب بهترین دامنه برای کسب و کار شما را بررسی می کنیم:

تحقیقات انجام دهید:

در سال ۲۰۱۶ دنیای اینترنت و وب دارای بیش از ۳۲۶ میلیون دامنه ثبت شده بوده است.در حالی که ایده ها اجازه انتخاب خیلی از دامنه ها را به شما نمی دهند،درباره ایده هایی که به ذهنتان می رسد تحقیق کنید.اطمینان حاصل کنید هیچ دامنه ی مشابه با دامنه ی شما وجود ندارد، این باعث می شود مردم اکثر اوقات دامنه ی شما را با دیگر دامنه ی اشتباه بگیرند.

استفاده از کلمات کلیدی:

هنگام انتخاب و ثبت دامنه همیشه سئو را در نظر بگیرید.کلمات کلیدی درست در دامنه ی شما می تواند رتبه بندی شما را درموتورهای جستجو مثل گوگل افزایش دهد و منجر به افزایش جستجوی دامنه ی شما در گوگل می شود.تلاش بیهوده برای جایگزین کردن کلمات کلیدی در دامنه فقط برای داشتن آنها  به طوری که معنی ندارد،انجام ندهید.اما اگر آنها تناسب داشته باشند میتوانند در سئو مفید باشند.همچنین می دانیم که قراردادن کلمات کلیدی در ابتدای دامنه شما در رتبه بندی شما در موتور های جستجو مفید است.

دامنه ی به یاد ماندنی انتخاب کنید:

دامنه ی شما چیزی است که مردم باید به یاد داشته باشند!بهتر این است که مردم به یاد داشته باشند،در این صورت شانس بیشتری برای دریافت ترافیک دارید.بیش از ۷۵ در صد از دامنه “com”همچنین به طور ایده آل دامنه ی شما باید ها دارای این عبارت می باشد.این بسیار شایع است از همین رو بسیار به یاد ماندنی تر از دامنه ها و نام های دیگر است.

دامنه ی مناسب انتخاب کنید:

نام دامنه شما پایه و اساس نام تجاری شما است.دامنه ی شما باید راهی باشد که مردم بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند.این را به خاطر بسپارید، و کسب و کارتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.بنابر این،دامنه ی شما باید مناسب باشد و به کسب و کارتان ربط داشته باشد.از انتخاب یک دامنه عمومی پرهیز کنید.باید مقاومت کرد، آیا یک دامنه ی عمومی، نام کسب و کار آنلاین شماست؟این چیزی است که شما به مردم نشان می دهید.یک کلمه ی منحصر بفرد و مرتبط با کسب و کار خودتان پیدا کنید.

اجتناب از خط ربط و اعداد:

ترکیب اعداد و حروف در یک دامنه می تواند گیج کننده باشد.مثلا در یک گپ و گفت دوستانه، نام دامنه ی خود را به صورت شفاهی بیان می کنید”۳” فرض کنید دوستتان میخواهد دامنه ی شما را در گوگل جستجو کنید،اما نمی داند منظور شما“three” بود بنابراین سردرگم می شوند.با استفاده از خط ربط،معمولا مردم فراموش می کنند که آن را تایپ کنند یا اگر یادشان بماند نمی دانند در کدام قسمت وارد کنند!با پیدا کردن یک دامنه ی مناسب از این حوادث به دور باشید.

دامنه ی کوتاه انتخاب کنید:

با توجه به تحقیقات، پنج وبسایت برتر تنها ۶ حرف دارند! سپس به سراغ لیستی از یک میلیون دامنه ی ثبت شده رفتیم و مشاهده کردیم که یک رابطه معکوس بین طول دامنه ها و ترافیک دریافتی وجود دارد.نام دامنه خود را کوتاه وساده  برای کمک به ایجاد محبوبیت وب سایت کسب و کار خود انتخاب کنید.

کاری کنید دامنه ساده تایپ شود،خوانده شود و گفته شود:

به طور کلی،نام دامنه ی شما باید در همه ی روش های ارتباطی آسان باشد،به صورت نوشتاری و کلامی.کاربر خود را متعجب نکنید که چگونه نام دامنه شما را بخواند،یا چگونه تلفظ کند.این باعث می شود وقتی کاربران وارد وبسایت شما می شوند،و زمانی که نتوانستند دامنه ی شما را تلفظ کنند،آن را با دیگر وبسایت ها مقایسه کنند. از کلماتی برای نام دامنه خود استفاده کنید که به اندازه کافی رایج است و زمانی دیده یا شنیده باشند.نام دامنه کسب و کار نشان دهنده نام تجاری شما است،دامنه ی شما در معرض دید قرار می گیرد و مردم را به فکر فرو می برد. یک دامنه برای کسب و کار جدید خود را انتخاب کنید که تاثیر مثبتی بر نام تجاری شما و نحوه پذیرش مخاطبان آن خواهد داشت.

موفق باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن