کسب و کار

۴ راه مشتری محور و موفقیت آمیز برای کسب و کار

این روزها بحث زیادی در شرکت ها به عنوان “مشتری محور ” وجود دارد. این بدان معنی است که مشتریان را در مرکز کسب و کار قرار دهید.باید قبل و بعد از فروش تجربه مصرف کننده مثبت باشد.در این دوران رقابتی،جذب و حفظ مشتریان  برای بقا کسب و کار حیاتی است. اما همه کسب و کارها در حقیقت مشتری را برای اولین بار به دام نمی اندازند و ممکن است برای آن زحمت بکشند.در حالی که مشاری محوری عالی به نظر می رسد، حقیقت این است که بسیاری از این تلاشها چیزی بیش از مبارزات بازاریابی پیچیده نیستند.

تحقیقات اخیر  نشان داده است که شرکتهای محور مشتری، بسیار سودآور هستند.این شرکت ها متوجه شده اند که مشتری محوری یک بازی با عملکرد دقیق است.آنها هر بخشی از شرکت را با نظرات مشتریانشان می سازند.آنها مشتریان خود را ارزشمند می شمارند.

در اینجا چهار راه وجود دارد که میتواند شرکت شما را مشتری محور سازد:

  • مشتری را جلو و مرکز قرار دهید. یک کسب و کار میتواند رویکرد مشتری محوری خود را با درک کامل نیازها و انتظارات مشتریان شروع کند.قبل از انجام استراتژی و برنامه ریزی به مشتریان توجه کنید.سپس نظرات مشتریان را اجرا کنید و در سراسر شرکت ارتباط برقرار کنید. این مجموعه استانداردهای مشتری محور را تضمین می کند و نیاز و انتظارات مشتریان را برآورده می کند.
  • ایجاد رابطه با مشتری.مطمئن باشید که مشتریان پس از تعامل اولیه از شما تشکر می کنند. به جای بمباران آنها با تبلیغات بی پایان و پرسشنامه بازاریابی،یک رابطه معنی دار بسازید. تلاش کنید با آنها ارتباط برقرار کنید، به طوری که می توانید اطلاعاتی را ارائه دهید که با انتظارات مشتریان مطابقت داشته باشد. وفاداری مشتری را به رسمیت بشناسید و به آنها پاداش دهید. اینترنت روابط مشتری را ساده تر و مهم تر ساخته است. مشتریان به راحتی می توانند به یکدیگر درباره تجارب خوب و بد اطلاع دهند.
  • بیرون جعبه فکر کنید.نترسید که متفاوت هستید،همیشه روش های بهتر و خلاقانه ای برای مشتری مداری وجود دارد. از طریق کاتالوگ ها،سفارش آنلاین و یا سفارشی کردن محصولات خود با توجه به نیاز مشتری چیزها را ساده تر و جذاب تر کنید. به همین دلیل است که گوش دادن به نیازهای مشتریان شما و انعطاف پذیر بودن، کلید موفقیت است.
  • کارکنان خوب استخدام کنید.مشتریان به سراغ شما می آیند اما اگر کارکنان خوب وجود نداشته باشند،هیچ راهی برای موفقیت شما نیست.کارکنان چهره ی شرکت شما هستند.باید توانایی کارکنان خود را شناسایی کنید و به آنها پاداش بدهید.

تمامی شرکت های به سبب کاری که انجام می دهند مشتری محور هستند.به عنوان مشتری،ما چه زمانی چه چیزی میخواهیم و چه انتظاری از آن داریم؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن